Ubezpieczenie na życie to podstawowy rodzaj ochrony, o której powinien pomyśleć każdy, kto chce zadbać o swoją rodzinę. Wypłacone przez ubezpieczyciela świadczenie może być jedynym sposobem na utrzymanie płynności finansowej rodziny w przypadku Twoich problemów zdrowotnych albo zabezpieczeniem przyszłości w razie twojej śmierci. Takie rozwiązanie wcale nie musi być obciążeniem dla domowego budżetu, tanie ubezpieczenie na życie także może cię wystarczająco ochronić!
Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?
Ale w zasadzie co to znaczy tanie ubezpieczenie na życie? Jak ocenić, czy oferta jest naprawdę atrakcyjna cenowo? Tak naprawdę koszty mogą być bardzo różne. Wysokość miesięcznej składki może wynosić zarówno kilkadziesiąt, jak i kilka tysięcy złotych. Za stawkę minimalną zakres ubezpieczenia jest najmniejszy, mniejsza jest także kwota, którą mogą otrzymać twoi bliscy, gdyby ciebie zabrakło.
Ubezpieczenie na życie KOMFORT ŻYCIA można kupić już od 40 zł miesięcznie. Tyle wystarczy, by być ubezpieczonym. Ale czy za tę kwotę otrzymamy odpowiednio wysoką ochronę, by zabezpieczyć swoją rodzinę przed problemami finansowymi? Dajemy możliwość elastycznego dopasowania wysokości składki do potrzeb i możliwości finansowych. Im młodszy ubezpieczony, tym wyższa suma ubezpieczenia za tę kwotę. A jeśli klient jest nieco starszy? I tak warto rozważyć zakup ubezpieczenia – to pierwszy krok w celu zadbania o przyszłość rodziny.
W czasie trwania umowy Prudential daje możliwość podwyższenia sumy ubezpieczenia, by dopasować umowę do swoich potrzeb. W sytuacjach szczególnych takich tak zawarcie związku małżeńskiego, kupno mieszkania na kredyt lub narodziny dziecka możesz to zrobić bez przedstawiania ubezpieczycielowi swojej sytuacji zdrowotnej.
Elastyczne rozwiązanie to ogromna zaleta tej polisy. W końcu może ona trwać naprawdę wiele lat – do 75. roku życia osoby ubezpieczonej – twoje potrzeby mogą się zmieniać. Mogą także zmieniać się twoje możliwości finansowe, dlatego po kilku latach może okazać się, że wyższa składka ubezpieczenia nie będzie odczuwalna dla twojego portfela. Warto też pamiętać, że może przydać ci się nie tylko ubezpieczenie na życie. Koszt może się powiększyć również poprzez dodatkowe umowy, których zadaniem jest zwiększenie ochrony dla ciebie i twoich dzieci na przykład na wypadek poważnych zachorowań czy pobytu w szpitalu.
Czy warto kierować się tylko ceną ubezpieczenia na życie?
Cena jest oczywiście jednym z ważniejszych czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania polisy na życie. W końcu powinna być dopasowana do twoich możliwości finansowych, a w każdym momencie można to zmienić. Tanie ubezpieczenie na życie to podstawowa ochrona rodziny w razie twojego odejścia, ale warto zwrócić uwagę, że zakres ubezpieczenia w tym wypadku nie jest szeroki.
Wybierając polisę, należy wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki. Najtańsze ubezpieczenie na życie nie daje możliwości ochrony w razie zachorowania czy wypadku, co jednak można zmienić, dopłacając do podstawowej składki relatywnie niewielkie kwoty. Dodatkowo warto kierować się takimi czynnikami, jak prestiż towarzystwa ubezpieczeniowego, wysokość gwarantowanej kwoty przy konkretnej składce miesięcznej i oczywiście czas trwania umowy.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na życie?
Jest kilka dodatkowych czynników, które należy wziąć pod uwagę, kupując ubezpieczenie na życie. Składka miesięczna to tylko jeden z nich, który wcale nie jest wyznacznikiem, czy oferta jest naprawdę atrakcyjna. Jeśli zależy ci tylko na polisie na życie, zwróć uwagę na wysokość świadczenia – kwotę gwarantowaną, którą wypłaca ubezpieczyciel w razie realizacji najczarniejszego scenariusza. Jeśli jednak chcesz wykupić dodatkową ochronę, jest więcej aspektów, które trzeba przeanalizować.
Wybierając wysokość miesięcznej składki, zastanów się, na czym w zasadzie ci zależy. Czy chcesz, aby twoja rodzina nie musiała borykać się z kredytem, jeśli ciebie zabraknie? A może chcesz sprawić, by mimo twojego odejścia mogła dalej żyć na dotychczasowym poziomie? Albo priorytetem jest zapewnienie dzieciom możliwości zdobycia wykształcenia i sfinansowania studiów w razie potrzeby? Wysokość świadczenia warto dobrać przede wszystkim do tych celów. Może okazać się, że zaplanowana przez ciebie składka jest niewystarczająca i trzeba ją nieco podnieść, by spełnić założenia. Może jednak okazać się również, że tanie ubezpieczenie na życie w pełni się sprawdza i zabezpiecza twoją rodzinę w tym najważniejszym aspekcie, a resztę wolnych środków możesz przeznaczyć na rozszerzenie zakresu polisy.
W ubezpieczeniu KOMFORT ŻYCIA masz możliwość rozszerzenia polisy o 11 dodatkowych umów, które obejmują wiele dodatkowych ryzyk – przypadków, kiedy należy ci się wypłata świadczenia w określonej wysokości. Mogą ochronić cię w razie wypadku, który uniemożliwi ci pracę, czy wspomóc finansowanie leczenia, jeśli ty lub twoje dzieci zachorujecie na jedno z poważnych schorzeń wymienionych w umowie. Wykupując takie dodatkowe umowy, warto przeanalizować nie tyle ich cenę, ale raczej zakres i zwrócić uwagę na to, w jak wielu różnych sytuacjach mogą ci pomóc.
Ubezpieczenie ochronne czy ochronno-oszczędnościowe?
Ubezpieczenie na życie, czyli tak zwane ubezpieczenie ochronne, to produkt, który powinien mieć każdy. Jego zadaniem jest wspieranie rodziny w najtrudniejszym momencie – śmierci jednego z jej członków lub pomoc w utrzymaniu płynności finansowej czy opłaceniu leczenia na przykład w przypadku choroby. Tego rodzaju ubezpieczenie to podstawa, ale aby zabezpieczyć rodzinę, nie musisz decydować się na ubezpieczenie KOMFORT ŻYCIA.
Podobne funkcje spełnia ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe. To połączenie 2w1 – z jednej strony klasyczna polisa na życie, z drugiej rozsądny plan oszczędzania na przyszłość. Jest to oczywiście nieco droższa opcja niż ubezpieczenie na życie, w ramach jednej składki otrzymujesz szerszy zakres ubezpieczenia na życie i dożycie. Najniższa możliwa składka to 165 zł – kwota jest oczywiście nieco wyższa, ale warto zwrócić uwagę na to, że wysokość świadczenia także idzie w górę.
Nasze ubezpieczenie OSZCZĘDZANIE BEZ OBAW pozwala na przejęcie kontroli nad własnym życiem. Masz pewność, że w razie spełnienia się najczarniejszego ze scenariuszy twoja rodzina nie zostanie sama, a otrzyma sumę, na którą umówiłeś się z ubezpieczycielem. To może pomóc uregulować sprawy finansowe i spokojne żyć dalej. Jeśli nic się nie stanie w czasie trwania umowy, w momencie upływu okresu, na jaki została zawarta, otrzymasz świadczenie na dożycie. A wypłata jest gwarantowana – już na samym początku umawiamy się na minimalną kwotę, którą z pewnością otrzymasz! Kwota ta może być tylko wyższa – jeśli ubezpieczyciel przyzna premie w trakcie trwania umowy lub na jej koniec. Regularne odkładanie działa według efektu kuli śnieżnej: z drobnych sum robi się jedna duża, która pozwoli ci na realizację celów lub na podwyższenie emerytury.