Ubezpieczenie szpitalne

Zabezpiecz się na wypadek pobytu w szpitalu lub operacji

POBYT W SZPITALU

 • Umowa główna
 • Ubezpieczenie dodatkowe do umowy głównej
 • Wsparcie finansowe w powrocie do zdrowia

  Dłuższy brak aktywności zawodowej, gdy zawodzi zdrowie, może znacząco obciążyć domowy budżet. Rozszerz zakres ochrony o ubezpieczenie dodatkowe na wypadek pobytu w szpitalu lub operacji. Środki z ubezpieczenia zapewnią Tobie i Twojej rodzinie finansowe wsparcie w sytuacji problemów ze zdrowiem.

 • Szeroki zakres ochrony

  Ubezpieczenie dodatkowe zapewnia środki finansowe w przypadku pobytu w szpitalu lub operacji w ramach ponad 200 procedur lub ponad 100 procedur dla dziecka.

Zyskujesz:

 • Ochronę za granicą

  Pobyt w szpitalu lub operacja, które były następstwem nieszczęśliwego wypadku są objęte ochroną na całym świecie.

 • Możliwość wypłaty kilku świadczeń

  Łączna suma wszystkich świadczeń, jakie mogą zostać wypłacone w okresie ubezpieczenia to aż do 600% sumy ubezpieczenia w zależności od długości okresu ubezpieczenia.

 • Świadczenia dodatkowe

  W przypadku długiego pobytu w szpitalu (powyżej 21 dni) lub najbardziej skomplikowanych operacji (klasa pierwsza wskazana w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) otrzymujesz dodatkowe 10% sumy ubezpieczenia.

Dla kogo jest ubezpieczenie?

Dla osób poszukujących finansowego wsparcia w sytuacji czasowej utraty dochodu ze względu na pobyt w szpitalu lub przebycie operacji

Ubezpiecz się zdalnie:

Zapewniamy:

 • Wsparcie finansowe

  Ubezpieczenie dodatkowe zapewni wsparcie finansowe, które pozwoli na pokrycie kosztów zakupu leków, sfinansowanie kosztów prywatnych konsultacji lekarskich, rehabilitacji czy zakupy produktów ortopedycznych.

 • Stabilność finansową

  Pokrycie luki budżetowej, gdy podczas pobytu w szpitalu masz mniejsze dochody lub, co ważniejsze, gdy nie masz ich wcale (jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą).

 • Szeroki zakres ochrony

  Ubezpieczenie dodatkowe zapewnia wsparcie finansowe w przypadku pobytu w szpitalu lub operacji w ramach ponad 200 procedur (operacji i zabiegów) lub ponad 100 procedur w umowie dodatkowej dla dziecka.

 • Elastyczny zakres sumy ubezpieczenia

  Sam decydujesz o wysokości sumy ubezpieczenia w przedziale od 10 000 do
  50 000 zł lub 30 000 zł w umowie dodatkowej dla dziecka.

Wypłacamy świadczenie, jeśli pobyt w szpitalu trwa minimum 24 godziny (nieszczęśliwy wypadek) lub minimum 4 dni (choroba)

W przypadku pobytu w szpitalu trwającego od:
– 24 godzin do 30 dni (w przypadku pobytu w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, tzw. NW),
– 4 dni do 30 dni (w przypadku pobytu w związku z chorobą),
wypłacimy Ci 1% sumy ubezpieczenia za każdy dzień przebywania w szpitalu, od pierwszego dnia pobytu. Oznacza to, że przy sumie ubezpieczenia 20 000 zł wypłacimy 200 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Gdy pobyt trwa 31 dni i dłużej, to za każdy dzień pobytu od 31. dnia jego trwania zapłacimy 2% sumy ubezpieczenia. 

Oznacza to, że za pobyt dłuższy niż 31 dni przy sumie ubezpieczenia 20 000 zł wypłacimy 200 zł x 30, czyli 6000 zł za pierwsze 30 dni i 400 zł za każdy dzień od 31. dnia pobytu.

Pobyt na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej

Jeżeli w trakcie pobytu w szpitalu byłeś poddany leczeniu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), za każdy 1 dzień (24h dla NW) pobytu na OIOM zapłacimy dodatkowo 1% sumy ubezpieczenia.

Operacje

W przypadku przeprowadzenia operacji wypłacimy świadczenie zgodnie z klasą operacji i przypisanym do niej poziomem świadczenia wskazanym w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Wypłata świadczenia następuje niezależnie od długości pobytu w szpitalu. Możliwe są wielokrotne wypłaty świadczeń, nawet w przypadku ponownego przeprowadzenia tej samej operacji.

Operacje podzielone są na 5 klas, którym odpowiada poziom świadczenia od 10% do 100% sumy ubezpieczenia.

Ponadto dla operacji z klasy 1 (poziom świadczenia 100% sumy ubezpieczenia) przewidujemy dodatkowe świadczenie w wysokości 10% sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że przy sumie ubezpieczenia 20 000 zł i przebyciu operacji z klasy 1 wypłacimy Ci 20 000 zł tytułem operacji oraz dodatkowo 2000 zł. W przypadku osób posiadających „Pakiet zdrowotny” maksymalna kwota całkowitego świadczenia wzrasta aż do 24 200 zł.

Dodatkowe świadczenie za pobyt powyżej 21 dni

Otrzymasz od Prudential dodatkowe 10% sumy ubezpieczenia, jeżeli Twój pobyt w szpitalu trwał dłużej niż 21 dni. Oznacza to, że przy sumie ubezpieczenia 20 000 zł wypłacimy Ci dodatkowo 2000 zł.

Maksymalne świadczenie możliwe do wypłaty w przypadku jednego pobytu w szpitalu to aż 92 000 zł (184% sumy ubezpieczenia). W przypadku osób posiadających „Pakiet zdrowotny” maksymalna kwota świadczenia to aż 101 200 zł. Kwota świadczenia zależy od sumy ubezpieczenia.

1/4

Dodatkowo otrzymujesz:

 • Wysokie maksymalne świadczenia z tytułu pojedynczych zdarzeń

  W przypadku pojedynczego pobytu w szpitalu możesz otrzymać aż 184% sumy ubezpieczenia oraz 100% sumy ubezpieczenia z tytułu jednej operacji. Do powyższych limitów nie wliczają się świadczenia dodatkowe oferowane przez Prudential w przypadku pobytu w szpitalu dłuższego niż 21 dni czy przebyciu operacji z klasy 1.

 • Wielokrotność świadczeń

  Ubezpieczenie nie wygasa w przypadku wypłaty pojedynczego świadczenia. Oznacza to, że możesz otrzymać wielokrotną wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego, nawet w przypadku tej samej operacji przeprowadzonej w innym terminie, lecz w czasie trwania umowy ubezpieczeniowej. Umowa wygasa dopiero, gdy suma świadczeń wypłaconych w tym samym okresie ubezpieczenia osiągnie limit 600%/480%/360% sumy ubezpieczenia w zależności od długości okresu ubezpieczenia.

 • Możliwość rozszerzenia zakresu umowy

  Ubezpieczenie dodatkowe na wypadek pobytu w szpitalu lub operacji to umowa dodatkowa, którą możesz zawrzeć w ramach umowy głównej:

  • KOMFORT ŻYCIA
  • EMERYTURA BEZ OBAW
  • OSZCZĘDNOŚCI BEZ OBAW (dawniej OSZCZĘDNOŚCI NA PLUS)

  tym samym wzmacniając swoją podstawową ochronę.

  Ochrona Twojego dziecka

  Możesz chronić również swoje dziecko. Umowę dodatkową dokupisz do umowy głównej:

  • KOMFORT ŻYCIA
  • START W ŻYCIE

Sprawdź, o jakich kosztach warto myśleć, wykorzystując środki z Twojej umowy ubezpieczeniowej

Według statystyk w 2020 roku z leczenia stacjonarnego na oddziałach szpitalnych skorzystało blisko 5,7 mln osób (1). Pobyt w szpitalu oznacza utrudnienia i obciążenia w wielu aspektach życia, również w wymiarze finansowym.

Z badań wynika, że 63% (2) środków pochodzących z  umowy na życie Polak chce przeznaczyć na pokrycie samych kosztów leczenia. Nie bierze jednak pod uwagę kosztów wynikających z potrzeby przeorganizowania życia na czas pobytu w szpitalu.

1 Źródło: „Zdrowie i ochrona zdrowia w 2020 r.” str. 63, publikacja www.stat.gov.pl

2 Źródło: Badanie Prudential Family Index 2017, „Co Polacy myślą o poważnych zachorowaniach?”, kwiecień 2017, badanie ogólnopolskie, próba reprezentatywna 25-45 lat, pytania z możliwością wielokrotnego wyboru.

Co więcej:

Niniejszy materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Z racji charakteru tych materiałów nie ma możliwości zawarcia w nich wszystkich szczegółowych informacji. Przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy ubezpieczenia prosimy więc zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Jak wygląda zakup ubezpieczenia?

 • 1. Wypełnij formularz kontaktowy

  Skontaktujemy się z Tobą, aby poznać Twoje preferencje i ustalić dogodny termin kontaktu z naszym Konsultantem. Dzwonimy w godzinach 9.00 - 18.00 od poniedziałku do piątku.

 • 2. Spotkaj się z Konsultantem Prudential

  Nasz Konsultant przedstawi Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości.

 • 3. Odbierz swoją polisę

  Polisę otrzymasz na Twój e-mail lub osobiście dostarczy ją Twój Konsultant.

Ubezpiecz się zdalnie:

Skontaktuj się samodzielnie

Znajdź Konsultanta lub oddział

Zadzwoń do nas

Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00