Pru na świecie

Od 1848 roku dbamy o bezpieczeństwo finansowe naszych Klientów

Pru to marka Prudential International Assurance plc Oddział w Polsce, wchodzącego w skład brytyjskiej grupy M&G plc

M&G plc to światowa grupa finansowa wywodząca się z Towarzystwa Ubezpieczeniowego Prudential, założonego w 1848 r. w Londynie. M&G plc, zarządzając aktywami o wartości 370 miliardów funtów (dane na 31 grudnia 2021 r.), należy do grona największych pod względem kapitalizacji rynkowej grup na świecie. M&G plc posiada około 5 milionów Klientów indywidualnych i ponad 800 Klientów instytucjonalnych na 28 światowych rynkach (w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Australii i Afryce). Prudential International Assurance plc (wchodząca w skład M&G plc), działając pod marką Pru, doradza obecnie w zakresie oszczędności i ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii i Europie.

Od marca 2022 r. Pru jest marką używaną przez Prudential International Assurance plc Oddział w Polsce, wchodzącą w skład brytyjskiej grupy M&G plc.

 W Polsce firma jest obecna z przerwami od 1927 r., a obecnie funkcjonuje pod nazwą Prudential International Assurance plc Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, proponując rozwiązania zapewniające ochronę ubezpieczeniową połączoną z możliwością oszczędzania na dowolny cel. Obecnie produkty Pru są oferowane przez około tysiąc osób działających w imieniu Agenta wyłącznego, tj. Prudential Polska Sp. z o.o. i prawie pięć tysięcy osób w ramach multiagencji współpracujących z firmą. Prudential posiada 20 oddziałów na terenie całej Polski.