Ubezpieczenie na wypadek choroby

Zabezpiecz się na wypadek
poważnego zachorowania

Kompleksowa ochrona na wypadek poważnego zachorowania

 • Umowa główna
 • Ubezpieczenie dodatkowe do umowy głównej
 • Wsparcie finansowe w przypadku zachorowania

  Poważna choroba wymaga szybkiego leczenia i dostępu do kosztownych procedur medycznych. Środki z ubezpieczenia mogą pomóc Tobie i Twojej rodzinie sprawnie dostosować się do nowej sytuacji.

 • Możliwość wypłaty kilku świadczeń

  Maksymalna łączna wysokość wypłaconych Tobie świadczeń może wynieść nawet 350% sumy ubezpieczenia.

Co zyskujesz:

 • Możliwość wypłaty kilku świadczeń

  Maksymalna łączna wysokość wypłaconych Tobie świadczeń może wynieść nawet 350% sumy ubezpieczenia.

 • Szeroki zakres ochrony

  Unikalny podział na grupy chorób pozwala dłużej korzystać z ochrony w ramach tej umowy dodatkowej, tak aby w przypadku niektórych chorób po wypłacie świadczenia umowa mogła być kontynuowana. Gwarantujemy ochronę obejmującą aż 55 zachorowania i procedury medyczne.

 • Dostęp do drugiej opinii medycznej

  Otrzymujesz wsparcie – dostęp do drugiej opinii medycznej, czyli indywidualnej porady specjalisty z wiodących ośrodków medycznych Ameryki Północnej, Europy bądź Azji, specjalizujących się w danej odmianie choroby. W przypadku zdiagnozowania u Ciebie choroby, w każdym roku ubezpieczenia masz prawo do jednej konsultacji Twojej dokumentacji medycznej w zakresie danej choroby. Może to okazać się dla Ciebie kluczowe na dalszym etapie leczenia. Szczegółowe informacje na temat usługi drugiej opinii medycznej dostępne są na https://mediguide.com/pl/prudential/

Dla kogo jest ubezpieczenie?

Dla osób poszukujących finansowego wsparcia w sytuacji diagnozy poważnej choroby lub przebycia poważnej operacji. Ubezpieczenie w Prudential na wypadek poważnego zachorowania, które możesz dołączyć do umowy ubezpieczenia zapewni wsparcie finansowe w trudniejszych momentach – w przypadku utraty zdrowia lub życia.

Ubezpiecz się zdalnie:

Zapewniamy:

 • Opcjonalny czas trwania umowy

  Umowa jest zawierana na 5 lat i następnie, co 5 lat, może być kontynuowana. Umowę możesz kontynuować do pierwszej rocznicy umowy głównej po ukończeniu 65. roku życia. Gdy zadeklarujesz kontynuowanie umowy na okres dłuższy niż 5 lat, może być ona przedłużana bez konieczności ponownej oceny Twojego stanu zdrowia.

 • Elastyczne rozwiązania

  Poziom ochrony oraz wysokość sumy ubezpieczenia w umowie dodatkowej możesz dopasować indywidualnie do Twoich potrzeb – może być wyższa niż suma ubezpieczenia określona w umowie głównej.

 • Elastyczny zakres ochrony

  Możesz rozszerzyć zakres swojej ochrony w umowach ubezpieczenia:

  • KOMFORT ŻYCIA
  • EMERYTURA BEZ OBAW
  • OSZCZĘDNOŚCI BEZ OBAW (dawniej OSZCZĘDNOŚCI NA PLUS)

  oraz zakres ochrony swojego dziecka, wybierając wariant umowy dodatkowej dla dzieci, w umowach ubezpieczenia:

  • KOMFORT ŻYCIA
  • START W ŻYCIE

Co więcej:

 • Możesz zmienić poziom ochrony

  Poprzez indeksację lub waloryzację możesz zwiększać składkę, a tym samym wysokość Twojej ochrony ubezpieczeniowej.

 • Możesz podwyższyć sumę ubezpieczenia

  Masz możliwość podwyższenia lub obniżenia sumy ubezpieczenia oraz składki. W określonych sytuacjach życiowych, w których potrzebujesz wyższego ubezpieczenia (gdy urodzi Ci się dziecko, zawrzesz związek małżeński lub weźmiesz kredyt hipoteczny), wystarczy, że złożysz wniosek o zwiększenie sumy ubezpieczenia, a nie będziemy pytać o Twój aktualny stan zdrowia.

 • Możesz chronić swoje dziecko

  Masz możliwość objęcia ochroną dziecka na wypadek wystąpienia u niego jednego z 12 poważnych zachorowań m.in. chorób nowotworowych, chorób serca, oparzeń III stopnia.

Podział na grupy chorób

Jednostki chorobowe objęte ochroną podzielone są na cztery grupy. W przypadku wystąpienia poważnego zachorowania wypłacimy świadczenie, które dla konkretnej choroby jest równe procentowi sumy ubezpieczenia. Poziom świadczenia zależy od rodzaju choroby oraz od stopnia jej zaawansowania. 26 najcięższych chorób z grupy 1 lub 2 upoważnia do wypłaty 150% sumy ubezpieczenia.

Wysokość świadczenia ubezpieczeniowego wyrażona jest procentem sumy ubezpieczenia.

Suma świadczeń to nawet 350% sumy ubezpieczenia

GRUPA 1

 • Najcięższe zachorowania, które są następstwem innych chorób lub są z nimi powiązane
 • Po wypłacie świadczenia z tytułu choroby należącej do grupy 1 umowa wygasa
150%

GRUPA 2

 • Najcięższe zachorowania niepowiązane z innymi chorobami
 • Po wypłacie świadczenia z tytułu choroby należącej do grupy 2 umowa wygasa
150%

GRUPA 3

 • Choroby sercowo-naczyniowe – w zależności od choroby wypłata świadczenia to: 10%, 25%, 50%, 100% sumy ubezpieczenia
 • Suma wypłat z tytułu chorób z grupy 3 może wynieść maksymalnie 100% sumy ubezpieczenia
 • Po wypłaceniu 100% sumy ubezpieczenia umowa jest dalej aktywna, ale wygasa ochrona na choroby z grupy 3
100%

GRUPA 4

 • Nowotwory – z wypłatą świadczenia w wysokości 10% dla nieinwazyjnych postaci nowotworów lub 100% dla nowotworów złośliwych i innych chorób. Suma wypłat z tytułu chorób z grupy 4 może wynieść max 100% sumy ubezpieczenia
 • Po wypłaceniu 100% sumy ubezpieczenia umowa jest dalej aktywna, ale wygasa ochrona na choroby z grupy 4
100%

Sprawdź, o jakich kosztach warto myśleć, wykorzystując środki z Twojej umowy

Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, że koszty leków, rehabilitacji czy dojazdów do szpitala itp. mogą być znacznie wyższe niż zakładają. Poza tym osoba chorująca najczęściej nie pracuje i musi się zmierzyć z niższymi wpływami do budżetu domowego. Środki z umowy możesz przeznaczyć na pokrycie nieprzewidzianych wydatków lub spłatę długów.

Z przeprowadzonych badań wynika, że 63% środków pochodzących z umowy na życie Polak chce przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia, natomiast nie bierze on pod uwagę pozostałych kosztów. Zobacz, o jakie koszty chodzi:

 

Badanie Prudential Family Index 2017, „Co Polacy myślą o poważnych zachorowaniach?” Kwiecień 2017, badanie ogólnopolskie, próba reprezentatywna 25-45 lat, pytania z możliwością wielokrotnego wyboru.

Sprawdź, co Polacy myślą o poważnych zachorowaniach, jakich chorób się obawiają?

 

 

Obawy Polaków dotyczą w zdecydowanej większości zachorowania na nowotwory. Jednak według oficjalnych danych to choroby układu krążenia są najczęściej występującymi dolegliwościami. Czas pomyśleć o ubezpieczeniu, które może okazać się pomocne w takiej sytuacji.

Badanie Prudential Family Index 2017, „Co Polacy myślą o poważnych zachorowaniach?” Kwiecień 2017, badanie ogólnopolskie, próba reprezentatywna 25-45 lat, pytania z możliwością wielokrotnego wyboru.

Niniejszy materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Z racji charakteru tych materiałów nie ma możliwości zawarcia w nich wszystkich szczegółowych informacji. Przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy ubezpieczenia prosimy więc zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Jak wygląda zakup ubezpieczenia?

 • 1. Wypełnij formularz kontaktowy

  Skontaktujemy się z Tobą, aby poznać Twoje preferencje i ustalić dogodny termin kontaktu z naszym Konsultantem. Dzwonimy w godzinach 9.00 - 18.00 od poniedziałku do piątku.

 • 2. Spotkaj się z Konsultantem Prudential

  Nasz Konsultant przedstawi Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości.

 • 3. Odbierz swoją polisę

  Polisę otrzymasz na Twój e-mail lub osobiście dostarczy ją Twój Konsultant.

Ubezpiecz się zdalnie:

Skontaktuj się samodzielnie

Znajdź Konsultanta lub oddział

Zadzwoń do nas

Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00