Realizację marzeń odkładasz na emeryturę, ale... czy będziesz mieć pieniądze na ich realizację?

Każdy dzień przybliża Cię do emerytury – czy tego chcesz, czy nie. Niestety, Twoja przyszła emerytura zgodnie z prognozami może wynieść zaledwie 1/3 ostatniej pensji [1], więc jest duże prawdopodobieństwo, że wystarczy Ci tylko do 10. dnia miesiąca. Kruchutko, prawda?

Wakacyjny napój z palemką czy herbata w szklance z koszykiem?

Myślisz, że nie dożyjesz do jesieni życia lub będziesz staruszkiem i nie będziesz niczego potrzebować… Życie potrafi zaskoczyć! Przejście na emeryturę to nie koniec życia, bo żyjemy coraz dłużej – na samej emeryturze średnio nawet ponad 20 lat [2].

Ile pieniędzy będziesz potrzebować, aby na emeryturze nie żyć do przysłowiowego 10-tego, ale realizować to, na co teraz nie masz czasu? Skorzystaj z naszego kalkulatora.

Im wcześniej zaczniesz, tym mniej będzie Cię to kosztowało:

1/3
1/3

Wyższe składki u kobiet wynikają z uwzględnienia większej średniej długości życia kobiet oraz wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. Wiek emerytalny w Polsce dla kobiet wynosi obecnie 60 lat, zaś dla mężczyzn 65 lat.

Obliczenia na podstawie kalkulatora dot. produktu EMERYTURA BEZ OBAW dla kobiet i mężczyzn w wieku 30, 40 i 50 lat, które chcą zwiększyć swoją przyszłą emeryturę o 2000 zł miesięcznie. Więcej tutaj.

Kiedy zacząć odkładać?

Do obecnych kosztów życia (takich jak np. utrzymanie mieszkania, jedzenie czy rachunki) dodaj to, na co aktualnie nie masz czasu (np. letni wyjazd na kajaki lub podróże po europejskich stolicach, a może jedno i drugie?). Oj… może być kruchutko.

Aktualnie 30-latek, aby zwiększyć swoją emeryturę o 2000 zł miesięcznie powinien odkładać tylko około 13 zł dziennie – czyli koszt kawy na mieście… a 50-letni mężczyzna musi odkładać aż 1846 zł miesięcznie, natomiast 50-letnia kobieta – ponad 3000 zł miesięcznie. Im wcześniej zaczniesz odkładać, tym niższa będzie comiesięczna wpłata, a przyszła emerytura – wyższa.

Chcesz zamienić kąpiel w basenie na wannę?

Nieoszczędzanie miesiąc po miesiącu to finansowa strata dla Twojej przyszłej emerytury. Sprawdź, jak bardzo odwlekanie decyzji o oszczędzaniu działa na Twoją niekorzyść.

Warto już teraz myśleć o swojej emeryturze i zacząć oszczędzać jak najwcześniej, bo „pieniądz robi pieniądz”.

Daj nam 15 minut na rozmowę o Twojej przyszłej emeryturze. Sam zdecydujesz, czy mamy rozwiązanie dla Ciebie, czy koniec tematu.

Im wcześniej zaczniesz odkładać, tym mniej będzie Cię to kosztowało – małymi krokami uzbierasz tyle, aby realizować swoje pasje i godnie przeżyć na emeryturze trwającej nawet ponad 20 lat.

Jak wygląda zakup ubezpieczenia?

  • 1. Wypełnij formularz kontaktowy

    Skontaktujemy się z Tobą, aby poznać Twoje preferencje i ustalić dogodny termin kontaktu z naszym Konsultantem. Dzwonimy w godzinach 9.00 - 18.00 od poniedziałku do piątku.

  • 2. Spotkaj się z Konsultantem Prudential

    Nasz Konsultant przedstawi Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości.

  • 3. Odbierz swoją polisę

    Polisę otrzymasz na Twój e-mail lub osobiście dostarczy ją Twój Konsultant.

1. Według analiz Głównego Urzędu Statystycznego średnia stopa zastąpienia emerytury w Polsce (tj. procent wskazujący wysokość przyszłej emerytury w stosunku do ostatniego wynagrodzenia) systematycznie spada i osiągnie poziom 33% między 2040 a 2050 rokiem.

2. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2024 roku (tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn) kobiety, które przejdą na emeryturę w wieku 60 lat, będą żyły średnio około 22 lata, a mężczyźni przechodzący na emeryturę w 65. roku życia, będą żyli średnio około 18 lat.