Członkowie MDRT

Doceniani i polecani przez naszych Klientów

Daniel Białek

W ubezpieczeniach od 2015 roku. Już w swoim debiucie osiągnął miejsce na podium najlepszych Konsultantów ubezpieczeniowych – od tej pory co roku melduje się w ścisłej czołówce asów sprzedaży Prudential. Wielokrotny członek MDRT (niezależne i elitarne stowarzyszenie najlepszych doradców ubezpieczeniowych na świecie). Ambasador Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych.
Niezależnie od doskonalonych nieustannie umiejętności sprzedażowych, z sukcesami prowadzi zespół doradców pod szyldem marki PRU oraz zapraszany jest do prowadzenia szkoleń Konsultantów na szczeblu centralnym firmy.
Dlaczego ubezpieczenia? Nie ma nic przyjemniejszego niż rozmowa. To, co wyróżnia naszą pracę, to czerpanie radości z kontaktu z Wami i poczucie misji – możliwość wniesienia czegoś dobrego w życie ludzi, których spotykamy.
Szczególną uwagę skierowałem w stronę przedsiębiorców. Specjalizuję się w doradztwie dotyczącym sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych i posagowych oraz zabezpieczeniu finansowym wspólników i sprawach sukcesji.
Dlaczego Daniel Białek?

 • Zdobywane regularnie nagrody i wyróżnienia w branży to wynik etycznego podejścia do pracy i w efekcie dużego zaufania Klientów.
 • Sporą część z nich stanowią przedsiębiorcy, których problemy i oczekiwania znam doskonale, prowadząc własną działalność od 22 lat.
 • Poruszam się w zakresie tematów, które wiążą się z moimi osobistymi doświadczeniami, których rozwiązania przetestowałem w swoim życiu, a także na doświadczeniach moich Klientów, którym miałem przyjemność doradzać.

A prywatnie?
Dumny ojciec dwóch córek, rockowy perkusista, trener akrobatyki, były zawodnik i trener drużyny futbolu amerykańskiego, zapalony amator narciarstwa i piłki nożnej… Jak widać, zdrowie „usiłuję” stracić w najprzeróżniejszych okolicznościach, dlatego dobra znajomość ubezpieczeń pomaga mi bezpiecznie podejmować ryzyko:)


Piotr Cegła

Ubezpieczenia na życie to dla mnie coś absolutnie obowiązkowego, dla każdego. Zdecydowanie bardziej potrzebne niż np. OC. To dlatego moją misją, a zarazem pasją, jest dotarcie do jak najszerszej grupy Klientów, z którymi związuję się na całe życie. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i pomagać im na różne sposoby, więc świetnie się odnajduję w tej branży.
Brak wystarczającej emerytury państwowej to kolejny bardzo ważny aspekt dotyczący każdego. Wiem, że mało osób coś z tym robi, więc od początku mojej kariery w tym biznesie uważam, że jedną z podstawowych opcji do posiadania środków na życie po osiągnięciu wieku emerytalnego jest odpowiednio wcześnie zawarta polisa. W PRU mamy gwarancję, pewne zyski od lat, a także ubezpieczenie na życie, bez zarządzania po stronie Klienta, tylko przez fachowców PRU.
Każdy Klient jest dla mnie na wagę złota – podchodzę do każdego Klienta indywidualnie i poza kompleksową konfiguracją, którą wspólnie ustalamy na spotkaniach, bardzo mocno edukuję, bo uważam, że to wręcz konieczne.
Moim celem jest profesjonalna obsługa i to, by Klient nigdy nie został sam. To też moje hasło przewodnie. W swojej pracy staram się poprawiać wizerunek agenta ubezpieczeniowego w Polsce, bo uważam, że zabezpieczenie życia i zdrowia Klientów to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Przez całe życie staram się poszerzać wiedzę i być na bieżąco z konkurencją, aby być dla Klientów wsparciem w każdym aspekcie tej branży.
Po latach w tym biznesie, aktywnie edukuję innych, szkolę ich i dzielę się doświadczeniami z doradcami w moim zespole. Daje mi to ogromną satysfakcję, więc aktywnie sprzedający dyrektor struktury to opcja 2 w 1, która jest idealnym rozwiązaniem dla mnie.


Monika Dziobak

Doradca Ubezpieczeniowy z 20-letnim doświadczenim na rynkach finansowo-ubezpieczeniowych. Jestem Członkiem Milion Dollar Round Table zrzeszających niespełna 1% najlepszych agentów na świecie oraz należę do Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych.
Moi Klienci mają gwarancję najwyższej jakości doradztwa.
Doradzam moim Klientom w zakresie indywidualnych ubezpieczeń na życie, zdrowie, prywatnej emerytury oraz zabezpieczenia finansowego przyszłości dzieci. Rozwiązanie dobieram tak, aby Klient miał odpowiednie zabezpieczenie w razie śmierci, choroby, trwałego inwalidztwa, niezdolności do pracy czy podtrzymanie dochodu w sytuacji choroby lub wypadku.
Specjalizuję się w doradztwie sukcesyjnym dla właścicieli firm i przedsiębiorców. Moja praca z Klientem nie kończy się na sprzedaży polisy. Oferuję kompleksową obsługę w trakcie trwania umowy oraz w przypadku wypłaty świadczeń.


Karolina Hyłek

Telefon czy e-mail od Klienta z podziękowaniami za profesjonalną obsługę, często z przekazaniem kontaktów do osób zainteresowanych rozmową ze mną, oznacza, że Klienci doceniają moje doradztwo. Tak, jestem doradcą.
Rozmawiam z ludźmi mającymi plany, marzenia, którzy są na różnych etapach swojego życia, zajmują się różnymi profesjami, są z różnych rejonów Polski. Omawiamy konkretne rozwiązanie mające na celu zabezpieczenie życia i zdrowia Klienta, jego rodziny w oparciu o jego sytuację rodzinną, zawodową i wyzwania ekonomiczne. Rozmawiamy o przyszłości. Stosuję rozwiązania odpowiednie dla Klienta będącego rodzicem, a także właścicielem firmy. Roztropnie. Mądrze. Indywidualnie.
Polisa jest dopasowana. A to początek naszej współpracy. Za kilka miesięcy dowiem się, że urodziło Ci się dziecko, kupiłeś nowy dom, zmieniłeś pracę. Także w tych nowych realiach będziesz się czuć bezpiecznie. Wspólnie dokonamy modyfikacji polisy, adekwatnie do Twoich potrzeb.
Polisa to obietnica, a obietnice się nie przedawniają.
O mnie:

 • ponadprzeciętna empatia
 • wiedza i doświadczenie poparte członkostwem MDRT
 • przezorność i zrozumienie nabyte przez życie

Formalnie Karolina Hyłek, a dla Ciebie Karolina.


Emilia Kaniewska

Specjalizuję się w doradztwie dotyczącym ubezpieczeń na życie i zdrowie oraz budowaniu przyszłości finansowej. Dbam o zabezpieczenie emerytalne moich Klientów oraz godny start w dorosłe życie ich pociech. Zabezpieczam również sukcesyjnie przedsiębiorców i spółki.
Dlaczego warto skorzystać z moich usług.

 • należę do grona MDRT – 1% najlepszych doradców ubezpieczeniowych na świecie
 • staram się zawsze spełniać oczekiwania moich Klientów, oraz dopasować rozwiązania oparte o ich potrzeby
 • jestem w gronie najlepszych agentów ubezpieczeniowych firmy Prudential
 • daję przestrzeń do przemyśleń i podjęcia decyzji
 • jestem osobą otwartą, ciepłą, kochającą ludzi i swoją prace. Podczas spotkania nie wywieram presji

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Prywatnie pogodną i dumną mamą dwójki dzieci, kochającą sport, podróże i muzykę. Zawsze staram się być optymistką i zarażać uśmiechem moich Klientów, współpracowników i bliskich. Jestem otwarta i charyzmatyczna. Kocham ludzi oraz rozmowy z nimi. Chętnie niosę pomoc.
Doradcą Ubezpieczeniowym zostałam kilka lat temu, gdy bliska mi osoba poważnie zachorowała i otrzymała wsparcie finansowe w tym trudnym momencie. Poczułam wtedy misję tego zawodu. Jestem dumna z mojej pracy i cieszę się, że mogę edukować innych w zakresie ubezpieczeń i finansów.
Jestem Certyfikowanym Agentem Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych.Przynależność do PSRDU niesie za sobą gwarancję jakości, wiedzy, umiejętności, etyki i rzetelności.
W ostatnich latach otrzymałam wiele nagród oraz wyróżnień za wysokie wyniki w rankingach sprzedaży. Już w swoim debiutanckim roku byłam w czołówce najlepszych Konsultantów ubezpieczeniowych firmy Prudential na Śląsku. Od 2021 roku jestem w czołówce najlepszych doradców firmy w Polsce. W 2023 roku zostałam członkiem elitarnej organizacji MDRT Million Dollar Round Table, która zrzesza 1% najlepszych doradców finansowych i agentów ubezpieczeniowych.
Moje podejście do pracy doradcy: zabezpieczenie siebie i swoich bliskich to spokojny sen. Dobre ubezpieczenie na życie to gwarancja spokoju. Polisa na życie to rozwiązanie, które powinno być skrojony na miarę, dlatego zawsze słucham drugiej strony, analizuję sytuację a dopiero później przedstawiam rozwiązanie.


Jakub Kubica

Pierwszą styczność z ubezpieczeniami i finansami miałem już 18 lat temu podczas studiów w Sydney w Australii. Otworzyło mi to oczy na to, jaka przepaść dzieli polskie i australijskie systemy ubezpieczeniowe, czy finansowe (emerytalne, edukacyjne i inwestycyjne). Pomimo, że świadomość w Polsce z roku na rok się zwiększa, to jest tutaj nadal dużo do zrobienia!

Od początku, czyli od 10 lat w Polsce, w pracy doradcy przyświecają mi dwa stwierdzenia „misja & wizja”. Zabezpieczyłem już ponad 400 osób, które mogą spać spokojnie, nie martwiąc się o swoją oraz swoich bliskich przyszłość.

Postanowiłem też przekazywać wiedzę ludziom, z którymi współpracuje. Od 9 lat jestem Szefem największej i najskuteczniejszej Agencji Ubezpieczeniowej pod marką Prudential. Wielu z moich podopiecznych, to jedni z najlepszych doradców na rynku, a 8 z nich dołączyło już do grona MDRT, zrzeszającego 1% najlepszych doradców ubezpieczeniowych na świecie, do którego również i ja należę.

Dlaczego się warto ze mną spotkać?

 • Wolę słuchać, niż mówić.
 • Wolę pytać, niż stwierdzać.
 • Wole długoterminowe relacje z klientem, niż jednorazowe
 • Wolę umożliwiać zakup, niż sprzedawać
 • Wolę doradzić w pełnym zakresie finansowym, niż tylko na temat jednego produktu czy rozwiązania

Jak wygląda spotkanie ze mną?

Umawiamy się na 20 minutową kawę (preferuję spotkania na żywo), podczas której obie strony mają możliwość stwierdzić, czy biznesowo nam po doradzę i czy któryś z tych tematów którymi się zajmuję jest interesujący. Jeżeli tak, to kontynuujemy spotkanie lub umawiamy się na kolejne, z przestrzenią godziny, gdzie spersonalizuje dla Ciebie i osób bliskich indywidualny plan ochronno-finansowy.


Mirek Kurek

Doświadczenie zawodowe zdobywałem na wyspach brytyjskich, pracując w amerykańskiej firmie ubezpieczeniowej. Doświadczenie w Polsce to kilkanaście lat w branży ubezpieczeń na życie oraz rozwiązań emerytalnych.
Moim największym sukcesem zawodowym jest osiągnięcie w 2022 roku członkostwa w MDRT. Organizacja ta skupia mniej niż 1% najlepszych doradców ubezpieczeniowych i finansowych na świecie.
Jako manager przez swoją charyzmę, zaangażowanie i postawę wspieram swój zespół w niesieniu jak największej pomocy i profesjonalnego doradztwa Klientom, a co za tym idzie – do jak najlepszych wyników.
Moja rola jako agenta to wpływać na ludzkie życie w sytuacjach naprawdę ważnych. Poprzez swoje doradztwo dokładam cegiełkę do marzeń i planów moich Klientów, które przez złośliwość losu mogłyby się nigdy nie spełnić.


Katarzyna Pilczuk

Od 6 lat w gronie najlepszych agentów na świecie jako członek MDRT. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych, autorka książki „Zostań doradcą, nie sprzedawcą”.
Pomagam moim Klientom tworzyć rozwiązania, dzięki którym, jeśli wydarzy coś, na co nie mają wpływu, ich poziom życia się nie zmieni. Moi Klienci najbardziej w pracy ze mną cenią sobie nie tylko wysoki poziom empatii, ale przede wszystkim przestrzeń, którą daję im do podejmowania decyzji.
Po prostu lubię ludzi i umiem ich słuchać. Nie sprzedaję, a doradzam.


Bartłomiej Tomczyk

Należę do tych szczęśliwców, którzy w PRU odnaleźli satysfakcję zawodową i spełnienie życiowych planów. Jestem przykładem człowieka, który szukał swojego miejsca poznając różne sposoby komunikacji miedzyludzkiej najpierw w branży artystycznej, a potem finansowej, gromadząc doświadczenia i poszerzając kontakty, co przyniosło pozytywne rezultaty w mojej pracy Konsultanta.

Podstawową cechą, która mi przyświeca jest dobro Klienta, jego bezpieczeństwo i spokój. Wiem na pewno, że profesjonalne przygotowanie, nieograniczony czas, życzliwość, cierpliwość i dopasowanie oferty do możliwości i potrzeb są konieczne w bezpośredniej rozmowie z kimś, kto w PRU widzi zabezpieczenie na przyszłość. Moją rolą i obowiązkiem jest wywiązać się z tego w stopniu doskonałym.

Klient powinien widziec we mnie przede wszystkim fachowca w swej dziedzinie, potem doradcę kierującego się dobrem ubezpieczanego, wreszcie przedstawiciela solidnej i godnej najwyższego zaufania firmy.

Staram się tak właśnie pracować i z satysfakcją przyznaję, że chyba mi się to udaje, o czym świadczy fakt plasowania się w każdym roku, w czołówce najlepszych Konsultantów w Polsce.

Moim marzeniem i celem było znalezienie się w elitarnym MDRT, co spełniło się i sprawdziło w 2022 roku.

To mój wielki zawodowy i osobisty sukces, który zawdzięczam także PRU tworzącemu optymalne warunki pracy i rozwoju oraz wyróżnienie, na które pracowałem i które mam zamiar utrzymać dla dobra Klientów, PRU i dla własnej satysfakcji


Mariusz Zieliński

Doświadczenie zawodowe zdobywałem na wyspach brytyjskich pracując w amerykańskiej firmie ubezpieczeniowej, doświadczenie w Polsce to kilkanaście lat w branży ubezpieczeń na życie oraz rozwiązań emerytalnych.

Moim największym sukcesem zawodowym jest osiągnięcie w 2022 roku członkostwa w MDRT. Organizacja ta skupia mniej niż 1% najlepszych doradców ubezpieczeniowych i finansowych na świecie.

Jako Dyrektor, przez swoją charyzmę, zaangażowanie i postawę, wspieram swój zespół w niesieniu jak największej pomocy i profesjonalnego doradztwa klientom a co za tym idzie do jak najlepszych wyników.

Moja rola jako agenta to wpływać na ludzkie życie w sytuacjach naprawdę ważnych. Poprzez swoje doradztwo dokładam cegiełkę do marzeń i planów moich klientów, które przez złośliwość losu mogłyby się nigdy nie spełnić.


Paulina Bogdan

Z branżą ubezpieczeniową związana jestem od 5 lat. Z nutką humoru zawsze mówię, że to moja miłość od pierwszego „Klienta”, ponieważ od razu znalazłam w swojej pracy misję i słuszność tego, co robię. Sprzedaż ubezpieczeń na życie to nie tylko sprzedaż produktu finansowego, ale sprzedaż bezpieczeństwa, bo dzięki mojej pracy Klienci w najtrudniejszych dla nich chwilach otrzymują wsparcie.
W moim podejściu do Klienta najważniejszym jest to, aby dokładnie odnaleźć jego potrzeby ubezpieczeniowe. Dobra analiza potrzeb jest kluczowa, bo moje doświadczenie zbudowane między innymi na wielu wypłatach świadczeń dla moich Klientów pokazało mi, że każdy z nas potrzebuje ubezpieczenia na życie i zdrowie, ale nie każdy potrzebuje takiego samego. Każda polisa jest „szyta na miarę”. Wielu z moich Klientów to już dzisiaj moi bliscy znajomi, a nawet przyjaciele, bo kontakt z nimi jest dla mnie bardzo ważny, aby mieli poczucie zaopiekowania w kwestii ich polis.
Konsekwentnie rozwijam się w mojej branży, edukuję się i szkolę, aby wraz z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na rynku nadążać za potrzebami moich Klientów. W roku 2022 spełniałam kryteria umożliwiające przynależność do MDRT.


Daniel Ciereniewicz

Wychodzę z założenia, że największym i najwartościowszym wyzwaniem w życiu jest praca na rzecz innych. Ludzkie szczęście ma swoje przyczyny i czasami można pomóc je kształtować. Nie boję się wyzwań, ponieważ uczą mnie znajdować najlepsze profesjonalne rozwiązania ubezpieczeniowe i tym samym mam wkład w szczęście moich Klientów.


Rafał Fonfara

Ekonomista z wykształcenia, od 25 lat w branży finansowo-ubezpieczeniowej. Jestem 9-krotnym laureatem prestiżowego klubu MDRT, a praca w ubezpieczeniach jest dla mnie pasją i misją.


Agnieszka Popławska

Od 8 lat jestem związana tylko z branżą ubezpieczeń na życie. Decyzja o związaniu się z tą branżą była podyktowana myślą o pewnym sposobie na życie, a konkretnie – o łączeniu obowiązków mamy z pracą zawodową. Jako matka dwóch synów chciałam mieć dla nich czas, a jednocześnie rozwijać się zawodowo, dlatego myślałam o elastycznym zawodzie.
Praca to dla mnie misja niesienia pomocy rodzinom w czasem najtrudniejszych momentach życia… Mam za sobą wiele wypłat i każda z nich niesie ze sobą jakąś historię ludzi. Wiem, że to, co robię, może dla kogoś naprawdę wiele znaczyć… Stawiam też na rozwiązania z budowaniem kapitału – czy to dla dzieci na start, czy dla osób, które chcą odkładać na emeryturę.
Czym kieruję sie w pracy? Zależy mi na zrozumieniu Klienta i jego potrzeb. W swojej pracy staram się, aby Klienci mieli do mnie zaufanie i poczucie, że będę, gdy będą mnie potrzebować.


Jerzy Rasiński

Jako pierwszy Senior Dyrektor Agencji w powojennej historii Prudential w Polsce, czuję niezmienną potrzebę pomagania i ciągłego rozwoju.
Niemal 23-letnie doświadczenie pracy w ubezpieczeniach pozwoliło mi na zebranie ludzkich historii, owianych w szczęśliwe zakończenia, ale nie tylko. Wiem, jak istotne, wręcz niezbędne, jest posiadanie polisy. Do każdego podchodzę indywidualnie, mając pełną świadomość, że za każdą polisą kryje się człowiek, jego unikatowa historia i potrzeby.
Odpowiedzialność, zaangażowanie i szczerość to słowa, które towarzyszy mi w codziennej pracy. Wskazuję możliwości skutecznego oszczędzania pieniędzy na emeryturę bez ponoszenia dodatkowego ryzyka. Edukuję młodych rodziców, którzy chcą odpowiedzialnie zaplanować przyszłość swoich dzieci. Pokazuję ciekawe rozwiązania inwestycyjne, także z gwarantowanym zwrotem kapitału. Cechuje mnie ponadprzeciętna troska o Klientów i wsparcie na każdym poziomie relacji, począwszy od przedstawienia oferty, uruchomienia polisy, aż po opiekę serwisową podczas trwania polisy. Życie się zmienia, zmieniają się okoliczności, w których żyjemy. Pomagam przez te zmiany przejść z jak największą korzyścią dla moich Klientów. Moi Klienci są krok do przodu, chronią siebie i tych, których kochają. Są spokojni, ponieważ wyłączenie z życia zawodowego i rodzinnego spowodowane poważnym zachorowaniem lub poważnym uszczerbkiem, pobytem w szpitalu czy operacją mają zabezpieczone finansowo. Mogą żyć pełnią życia! Dbam, aby moi Klienci leczeni byli zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i na najwyższym światowym poziomie, mając dostęp do drugiej opinii medycznej uznanych na świecie lekarzy. Idea bezpieczeństwa zdrowotnego jest nie do przecenienia. Właśnie w takich momentach pokazuję moim Klientom, że pieniądze mają znaczenie, że mogą poprawić jakość życia lub nawet je uratować.
Przez 10 lat współpracy z Prudential zaufało mi ponad 1400 Klientów. Spod moich skrzydeł wyszło ponad 100 Konsultantów, 7 Managerów, 1 Dyrektor i 1 Senior Dyrektor, co dało mi tytuł Primum Inter Pares i bycie w gronie 3 osób, które w ciągu 10 lat istnienia Prudential w Polsce wykorzystały maksymalny potencjał zespołu na swojej ścieżce kariery. Konsultanci z mojej Agencji zajmowali pierwsze miejsca w rankingu najlepszych Konsultantów ubezpieczeniowych w Prudential (2014, 2015), a moja Agencja w latach 2013-2016 była najlepszą w Polsce. Stale buduję zespół doradców ubezpieczeniowych, wierząc, że moi Klienci potrzebują profesjonalistów.
Życie zaskakuje, spróbujmy chronić się w możliwie najszerszy sposób. Dobra polisa to obietnica o spokojniejszym, lepszym życiu dla nas i naszych bliskich. Cóż może być cenniejszego, niż szacunek do życia?!


Julia Słupska

Na pewno nie jestem typowym agentem ubezpieczeniowym. Odnalazłam się w tej branży, ponieważ stworzyłam swój sposób tłumaczenia produktów ubezpieczeniowych i planów oszczędnościowych, który oparty jest na relacjach i słuchaniu tego, co Klient ma do powiedzenia.
Często po spotkaniu słyszę od Klientów: „I to już wszystko?” Tak, tu nie ma co komplikować. Moim celem jest przedstawienie tematu ubezpieczeń w prosty i zrozumiały sposób, bez kilkugodzinnych spotkań. Szanuję czas moich Klientów.
Pomagam zrozumieć, jak działają ubezpieczenia i wyjaśniam, na co zwrócić uwagę, wybierając polisę dla siebie. Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć opiekuna, który będzie przy Tobie nie tylko w dniu podpisania polisy, ale także przez cały czas jej trwania – to dobrze trafiłeś.